direksiyon dersi
Ana sayfa » Direksiyon Dersi Almak İstiyorum

Direksiyon Dersi Almak İstiyorum

Direksiyon Dersi Almak İstiyorum diyenlerin aradığı tüm cevaplar için okuyabilirsiniz. Ehliyetinizi aldınız ve artık araba kullanma konusunda sabırsızlanıyorsunuz. İstiyorsunuz ki alayım babamın veya eşimin aracını bir tur atayım fakat bir problem var ”Trafik bilginiz sınırlı.” Çünkü eğitim sahalarında eğitim aldınız ve aslın da aktif yoğun olan trafiğe hiç alışmadınız. Ne olacak şimdi acemi olarak mı trafiğe çıkacaksınız. Bunun sonunda ne olacak hepimiz biliyoruz değil mi ?

Evet Direksiyon Dersi Almak İstiyorum Diyenler Okusun

Evet hepimizin bildiği o konu üzerinden konuşalım; Direksiyon Dersi almaya karar verdik nereden başlayalım. İlk olarak iyi bir eğitmen bulma ile başlayalım . Bu kişi ne kadar iyi araba kullanıyor ve bilgisi ne kadar ? Standart sürüş eğitmenliği kişinin ehliyetini almasını sağlayacak kadar bilgi sağlar örneğin ; Şu çizgiye gelince arabayı sağa çevir tümseğe gelince durdur. Peki bu tümsek bu çizgi bir AVM otoparkında yok ki ! Ne yapacaksınız park eğitimimi aldım ehliyetim cebimde diyerek yollara mı düşeceksiniz ? Peki gelin bu park çalışmasına başka bir pencereden bakalım …

Trafik Adabı ; Park Çalışması

Park etme eğitimi , direksiyon sınavlarında genel anlamda ezberletilerek yapılmaktadır. Yeni nesil ehliyet alanların tamamı bu konuya hakimdir. Aynı mantıkla evinizin önünde arabalar arasına park edebileceğinize inanıyor musunuz ? Cevabınız büyük ihtimalle hayır olacaktır bu yüzden direksiyon dersi dediğimiz olay ehliyet almaktan ibaret değil bir çok konuda bilgi sahibi olmaktır. Sıkça Sorulan Sorular bölümünü inceleyerek fikir sahibi olacağınız bir çok konumuz vardır.

Tavsiye Edilen Direksiyon Dersi Süresi 5 gün ve 2 saat.

Direksiyon Dersi Almak İstiyorum Ne Yapmalıyım

 • Nasıl Bir Yol İzlemeliyim

  Evet direksiyon dersi almak istiyorum ! Çünkü ben araba kullanırken heyecanlanıyorum , korkuyorum veya hiç bilmiyorum diyenler için de bir yolumuz mevcuttur okuyabilirsiniz. Diyelim ki araba kullanırken heyecan değil korku hissediyorsunuz bunun için ilk yapmanız gereken bir profesyonelden yardım almak. Böylece daha sakin şekilde araç kullanabilirsiniz. yakınından direksiyon dersi

 • Ucuz Direksiyon Dersi Nasıl Bulabilirim ?

  Böyle bir kavram aramak yanlış olur. Eğer bir yerde ucuz bir ürün bulduysanız büyük bir ihtimalle kalitesiz hizmet alma yolunda adımlar atıyorsunuzdur. Böyle bir hizmeti aldığınız takdirde de araba kullanamazsınız. Çünkü her zaman doğru bir sözdür ”Ucuz Etin Yahnisi” misali sonu hüsranla bitebilir dikkatli olun.

 • Yakınlarımdan Direksiyon Dersi Almak İstiyorum

  Yakınlarınızdan sürüş dersi almak istiyorsunuz anlıyorum. Ancak bu böyle öğrenilebilecek bir olgu değil. Çünkü okulda ki ders neyse bu da böyle bir eğitim çeşididir. bu yüzden bu konuyu profesyonel yardım alarak çözmelisiniz.

 • Özel Direksiyon Dersi Verenler

  Bu konu için ilk sorgulamanız gereken alanında yetkili mi ? Çünkü direksiyon eğitmen olmadan direksiyon dersi veren kişiler görüyoruz mutlaka bilgili ve belgeli birinden yardım alın. Bu konu da biz yada başka bir kanal fark olmaksızın dikkat etmeniz gereken parametre bu olmalıdır.

 • Direksiyon Eğitimini Yazılı Yapıldığı Sayfanız Var mı ?

  Evet mümkün Eğitim Linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Direksiyon Dersi Almak İstiyorum Sizimi Tercih Etmeliyim

Eğer başka bir direksiyon dersi eğitmeni ile çalışıyorsanız onu bırakın demem etik olmaz. Buna siz karar verin.

Ambulans Sürerken Bu Bilgileri Kullanıyor musunuz ?

Evet tamamını kullanıyorum. Örneğin sizi psikolojik olarak trafikte ” Ben Hariç Kimse Araba Kullanmayı Bilmiyor” psikolojisine sokarak aslında gelebilecek tüm tehlikelere sizi hazırlamış oluyoruz.

Otomobil İle Hızlanma ve Yavaşlama Sürelerini Kısaltmanın Bir Yolu Var mı ?

Evet var bunu transmission (Vites- Şanzuman) Yardımı ile yapabilirsiniz. Hızlanırken ve yavaşlarken bu devir saati ve vites kombinasyonunu düzgün yaparsanız hızlanma ve yavaşlamada ciddi sürelerden tasarruf edersiniz.

İlk Yardım & Sağlık Sayfanız Olacak mı ?

Evet . Çalışmalarımız sürüyor. Sağlık Blog sayfamız çok yakında yayında