Ana sayfa » Sürüş Garantili Direksiyon Dersi

Sürüş Garantili Direksiyon Dersi

Araba kullanmak sanılanın aksine zor değildir. Biraz dikkat ve tekrar tekrar pekiştirme ile öğrenilen bir süreçtir. Peki nasıl araba kullanacağım diyorsanız 3 Adım da Sürüş Garantili Direksiyon Dersi Şifreleri ;

direksiyon dersi
Sürüş Garantili Ders Öğrencisi 🙂

Sürüş Garantili Direksiyon Dersi; 1)Özgüven

Araca bindiğiniz zaman “Ben bu arabayı kullanırım.” diyerek başlarsanız kesinlikle aşabilirsiniz. Çünkü trafik denilen bu ortamda özgüveniniz yoksa sollama yapamaz , ara sokaktan caddeye çıkamazsınız. Özgüveninizi sadece siz toparlayabilirsiniz. Biz direksiyon eğitmenleri size bu konuda teknik desteği ve moral – motivasyonu sağlayabiliriz. Özgüveninizi sömüren insanlardan uzak durmanızı bu aşamada tavsiye şiddetle ederiz. Çünkü size gelerek sürekli “Sen ve trafiğe çıkmak!” veya “Sen mi ehliyet alacaksın ?” gibi cümleleri söyleyenler sizin isteğinizi kıracaktır. İnanıyorsanız bırakmayın. Belki onlar 4 derste aldılar . Belki siz 14 derste alacaksınız ama emin olabilirsiniz trafikte olan insanların sizden üst bir durumu veya özelliği yoktur.

2) İnanmak

İnanmak başarmanın yarısıdır. Sizler kendinizin başarılı olacağına dair inancınızı asla kaybetmeyin. Çünkü inanmak , öğrenmek için çabalamanıza yardımcı olur. Çaba da beraberinde başarıyı getirir. Her gelen kursiyer sürekli araba kullanan birisi değildir. Herkesin öğrenme süresi farklı olabilir. Daha yatkın olanlar erken öğrense de bu sizin eksiğiniz değildir. Sizde çalışarak bu açığı kapatabilirsiniz.

Geçmişte yaşadığımız bir olayda dosya yakan kursiyer ikinci dosya da ehliyetini alabilmiştir. Dosya yakması onun inancını kırmamış ve inanarak başarısını ispatlamasını sağlamıştır.

3) Tekrar

Tekrar her öğrenme metodunda olduğu gibi direksiyon dersi konusunda önemli bir etmendir. Ehliyetinizi olsun olmasın uygun araçlarla tekrar ederek unutmanın önüne geçebilirsiniz. Ehliyet sınavına hazırlananlar için tavsiyemiz sınav öncesinde son tekrarı iyi yapmış olmaları ve bu sayede sınavı tek seferde geçmeleridir. Ehliyetini almış ancak trafiğe çıkarak araç kullanma konusunda eksiği olduğunu hissedenler ise özel direksiyon dersi alabilirler. Öğrenmek ve bildiklerinizi unutmak istemiyorsanız mutlaka tekrar yapmalısınız. Ehliyeti olan kullanıcılar için trafikte direksiyon dersi makalemizi okuyarak nelere dikkat etmeleri gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Henüz ehliyet almamış kişiler bize ulaşarak bulundukları bölgede bulunan ekip arkadaşlarımızdan yardım alabilirsiniz . Whatsapp ve iletişim Sayfamıza tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.

İletişim İçin Tıklayın
Etiketler: